Artist Koleksiyonumuz

Peep Art Space çatısı altında lansmanını gerçekleştireceğimiz sanatçı koleksiyonumuzun ilk beslendiği isim Aybala Yalçın oldu.

“There’s some trouble: Daddy”, “My non-existent family: Dead for Years”, “I love you, I don’t know why? But i love you: Cantona” adlı eserlere yer verdiğimiz koleksiyonumuzda, eserlerin t-shirt ve sweatshirt seçeneklerini bulabilirsiniz.

Koleksiyonumuz içerisinde aynı zamanda Aybala Yalçın’ın tasarladığı şapka, kol çantası, el çantası tasarımlarını da inceleyebilirsiniz.

There’s some Trouble: Daddy

“Yakın putlarınızı, öldürün babalarınızı” (aynı zamanda idollerinizi öldürün, sevdiklerinizi öldürün) eleştirinin ötesinde bir kişinin veya karakterin özel statüsünü kaldırmaları için insanlara yalvarmayı amaçlayan bir deyimdir.

İnsanlara rol modellerin sorunlu şeyler söyleyebildiğini ve yapabileceğini ilk çocukluktan deneyimlemeye başladık. Babayı öldürmek isteyen çocuk aslında, bireyliğe ilk adımı atmıştır.

My non-existent family: Dead for Years

“Aile bir mayın tarlasıdır, birey olabilmek için oradan sağsalim çıkabilmek gerekir.”
Barış Bıçakçı

Bütün ebeveynler çocuklarına zarar verir. Bunun için bir şey yapılamaz.

Gençlik, saf cam gibi, işleyicilerinin izlerini emer. Dağılır, diğerleri çatlar, birkaçı tamamen tamir edilemez, pürüzlü küçük parçalara ayırır.

Kendi iki boyutlu ailelerimizi yeniden üretiriz. Albüm kapakları, hikayelerini bilmediğimiz ikinci el fotoğraflar, sinema ekranları, kitap içi resimlerde gördüğümüz insanlar yeniden hikayelerini yazabildiğimiz ailelerimiz olup karşımıza çıkıverir.

I love you, I don’t know why? But I love you: Cantona

“I have a lot of good moments but the one I prefer is when I kicked the hooligan” Eric Cantona

Futbol hiçbir zaman sadece futbol olmadı. Bir temaşa halidir. Yoğun şekilde politikanın narrasyonlarındandır.

Cantona da hem aktif futbol yaşamında hem de sonrasındaki yaşamında asiliği ve şiirselliğiyle politik duruşunu sergilemeye devam etti. Kendisini futbolun “Rimbaud’u” olarak tanımlıyor.

Dik yaka forma, resim ve şiir merakı, otoriteye karşı isyan tutkusu, öfke patlamalarıyla birlikte atılan olağanüstü goller, kazanılan kupalar, kavgalar, sahalardan men edilme, futbol sonrası sahneyle, oyunculukla haşır neşirlik; antik yunan tanrıları tarafından lanetlenmiş çağdaş bir yarı-tanrı kahraman figürü olarak bireyin tek başına neler yapabileceğini bize tekrar hatırlatmaktan vazgeçmedi.

cantona vektor

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.