Peep x Tanrı Misafiri Yemek Davetinin Ardından…2 dakikada okuyabilirsiniz

Peep x Tanrı Misafiri Yemek Davetinin Ardından...

Geçtiğimiz kasım ayından beri faaliyetlerini daha çok dijital alanda gerçekleştiren Beyoğlu’nun yeni sanat mecrası Peep Art Space, Asmalımescit’teki mekânını açmaya hazırlanıyor. Bir yıllık macerada adını kulaktan kulağa fısıltı ile duyuran Peep artık gidip ziyaret edilebilen bir ortama sahip. İçinde özel kitapların bir araya toplandığı kütüphanesi, gösteri ve sergi ortamı ile meraklılara hizmet verebilecek.

 

Peep Art Space ekibi, geçtiğimiz temmuz ayında hedeflerini paylaşmak için sanatçılar, yazarlar, müzisyenler, sinemacılar ve gazetecileri buluşturduğu bir akşam yemeği düzenleyerek bu sene açılacağının müjdesini verdi. Yemekten güzel anıların yansıdığı bir de videoya buradan ulaşabilirsiniz:
https://www.instagram.com/p/CRTc83Zg6_i/Bu davetle bir araya getirdiği üretenlere birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı sağlayarak, bir yandan da mekanın kuruluşunun birleştirici ve destekleyici temeller üzerine atılacağının da mesajını verdi. Peep, yeni projeler doğurabilecek insanları bir araya getirerek, süreklilik sağlayabileceği bir iletişim yaratma amacına dair adımlarına devam etmek için uzun ve yoğun bir hazırlık döneminin ardından, kapılarını nihayet kasım ayında açıyor.

Peep’in şimdiye kadar yapımcılığını üstlendiği kliplerin videoları ise youtube’da izlenebiliyor. Deniz Tekin, Evdeki Saat, Ricardo Moyano&Enver Mete Aslan, Serkan Emre Çiftçi, VISAL – Velican Sagun & Bora Çifterler, Volkan İncüvez, Vural Köfteci ve Bergama Viran Kapı Orkestrası ve sürpriz sanatçıların performanslarını dinleyebilirsiniz. Ayrıca mekan, çeşitli film ve sanat festivalleri kapsamında gerçekleşecek etkinliklere de ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Güncel sanat sergilerine de ev sahipliği yapabilecek şekilde tasarlanan mekan, özelinde gerçekleşecek sergiler, atölyeler, buluşmalar ve özel konseptli etkinliklerle sanat ve teknoloji ile ilgilenen, kültür – sanat alanına gönül vermiş kişileri kendi mekanında ağırlamak için hazırlanıyor.

Ekim ayında paylaşılacak  programı ve şimdiye kadarki Peep faaliyetlerine ulaşmak için aşağıdaki linklerden takipte kalabilirsiniz:

 

http://www.instagram.com/peepartspace/

https://www.youtube.com/c/peepartspace

https://twitter.com/PeepArtSpace

Share post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.