“Hayatta Kalanlar” Sergisi Peep Art Space’de Ziyaret Açıldı3 dakikada okuyabilirsiniz

“Hayatta Kalanlar” Sergisi
Peep Art Space’de Ziyaret Açıldı

Peep Art Space, olmazları hayal dünyalarıyla geçersiz kılmış sanatçıları ağırladığı ilk sergisi “Hayatta Kalanlar”ile kapılarını açıyor.

Asmalı Mescit’te kentte kültüre yeni bir alan açma gayesiyle kurulan Peep Art Space, ilk sergisi ile 25 Aralık Cumartesi tarihinde sanatseverleri mekanında ağırlamaya hazırlanıyor.

Sergi, Aybala Yalçın küratörlüğünde bir araya gelen  25 yerel sanatçının hayatta kalmaya yönelik yorumladığı eserlerden oluşuyor. İmkansızı hayal dünyalarıyla aşan sanatçıların temsillerinin bir araya gelerek takımyıldızı gibi parladığı “Hayatta Kalanlar” sergisi 28 Ocak’a kadar devam edecek olan sergi 2021’i bitirirken ‘’hayatta kalan’’ herkesi buluşmaya davet ediyor.

“Selam sevgili hayatta kalanlar,

Zamanların içinde devinirken, herkesin başına türlü işler gelirken kentin kültürel ve sığınaksal alanını genişletsin gayesiyle açtığımız alanda ilk sergimizi gerçekleştiriyoruz.

Hayatta kalanlar, zorlukları ve karşısında konuşlanan umut takımyıldızlarını ve yığılan güçlüklere direnç gösterme hallerine işaret ediyor. Sergi, hayatta kalmak ile köşesinden ve yakınından alaka kurmuş ve olmaz denilen şeyleri olmazın içinde hayal dünyalarıyla geçersiz kılmış sanatçıların bu mefhum ile oluşturdukları temsilleri topluyor. Böylece alandaki sergilenme süreci boyunca bu eserlerin ve ziyaretçilerin kendi olma deneyimleri arasında el yordamıyla bir işteşlik kurmak niyetindeyiz.

Bu maksat ile hayatta kalanlar sergisinde zamanların alüvyonunda ne kalmış ona bakmak, oradan birtakım taşlarla yanımıza gelmiş olan sevgili zaman ortaklarının işlerini özenle çerçevelemek ve ışıklandırmak istiyoruz.”

Peep Art Space çatısı altında düzenlenen sergide yer alan sanatçılar

Aslı Çelikel, Başak Cansu Güvenkaya, Cansu Yıldıran, Cem Haşimi, Cihan Kılıç, Derya Kazan, Dilara Akbal, Edze Ali, Erdem Varol, Fatih Öztürk, Hamid Binandeh, İnanç Solak, Kübra Su Yıldırım, Muhittin Can, Oğuzcan Özyurt, Özgür Can Taşçı, Sami Berk, Sude Belkis, Sümeyra Yüce, Şahika A., Uzay Çöpü, Vardal Caniş, Yağız Yılmaz, Yavuz Öztürk ve Zeynep Keskin

Peep Art Space İle İlgili Gelişmeleri Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin.

Hayatta kalanlar ile ilgili tüm gelişmeleri; eser, etkinlikler ve sanatçılarla ilgili bilgileri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

#hayattakalanlar #peepartspace

http://www.instagram.com/peepartspace/

https://www.youtube.com/c/peepartspace

https://twitter.com/PeepArtSpace

Share post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.