Manifesto

Yaratmanın yaşamın en büyük unsuru olduğuna inanıyoruz.

Bu düşüncenin etrafında bir araya gelerek hedeflerimizi Peep’in altında buluşturduk.

Peep, yaratım süreçleri boyunca bileşenleri olarak gördüğü üyelerine destek olma niyetiyle, projelerini hayata geçirmek isteyenler için çalışma ve fikirlerini yaratmada eylem odaklı bir alan sunuyor. Bu süreç içinde yeni ve yaratıcı bir yaşam tarzı için destek, dayanışma, güven ve inancın olduğu bir alan olmaya hazırlanıyor.

Peep, engellenmiş ve kendine alan bulamamış bireylerin kendi pratiklerini uygulayabilecekleri bir sahadır. Liyakat üzerine kurulmayan, yetenek ve üretimi göz ardı eden kurumların alışılagelmiş düzenin dışında kalmayı amaçlıyor. Çünkü yeteneklerin desteklenmediği ve görülmediği bir dünyada değersizlik korkusuyla sanatçılar toplum normları içinde eriyip yok olmaktadır. Yaratım ve birliktelikle donatılmamış bir yaşamın geçersizliği bizleri daha da ümitsizliğe sürüklemektedir. Peep özgürce kendini ifade etmek isteyen kişilerin yaratıcı sesine güç ve destek olmak istiyor.

Kısıtlanmış ve korkuyla doldurulmuş zihinlerin özgürce sanat üretmesinin mümkün olmadığı açıktır. Peep, üyelerine sanatsal hayallerinin peşinden gitmeye cesaret verirken, sanatçıların duymaktan korktukları taciz ve zorbalık dolu eleştirilerden uzak bir alanda mevcudiyetini geliştirecektir. Bununla yalnızca sanat alanına değil, hayatlarımızın diğer alanlarında da arayışında olduğumuz tazelenme hedeflenmektedir. Peep ile birlikte yeni söz arayışı ve zorlayıcı kalıplardan uzak durmanın yollarını bulmanın peşindeyiz.

Peep, engellerimizin üstesinden gelmeyi başarmak ve hayatımızın amacı olan yaratımı sağlamak için geliyor. Bu yaratım sürecinde, dahil olmak isteyen her bir kişi için kapılar sonuna kadar açık olacak.

 

Biz

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.